Veronika Veve Klimantová

Mám rada život, zvieratá, prírodu, ľudí a milujem kone. Dostala som šancu reálne sa tejto vášni od detstva venovať a to značne ovplyvnilo celý môj život.

Vyštudovala som Regionálny rozvoj na SPU v Nitre s víziou, že by som svoju záľubu mohla v budúcnosti uplatniť aj v povolaní.

Od dvanástich rokov aktívne jazdím na koni, trochu som pretekala v parkúre a nejaký čas som mala vlastnú kobylku Slovenského teplokrvníka.

Stále sa týmto majestátnym a inteligentným zvieratám venujem, učím sa novým veciam a spôsobom práce s koňmi a trávim s nimi toľko času, koľko sa dá.

Spojenie človeka, zvierat a prírody no najmä kone a ich nádhera ma inšpirovali k foteniu. Chcem zachytávať neopakovateľné momenty, zlomky sekúnd, ktoré ľudskému oku uniknú.

Foteniu som sa začala intenzívnejšie venovať v roku 2011. Svoju vlastnú zdrkadlovku som si kúpila v roku 2012. Všetko čo o fotografovaní viem som sa učila sama a z kníh. Vo fotografovaní sa stále zdokonaľujem na fotokurzoch, pozorovaním ostatných fotografov ako aj učením sa z vlastných chýb.

Fotografiu vnímam ako prepojenie svojich osobných pocitov a môjho pohľadu na svet s čarom okamihu, ktorý mám práve pred očami. A o ten malý zázrak sa chcem podeliť aj s vami.

Veronika Veve Klimantová